Екстракт од Ageratum Conyzoides

Екстракт од Ageratum Conyzoides

Латинско име:Ageratum conyzoides L.
спецификација:10: 1
изглед:кафеав прав
функција
1. Анти-бактериски, антиканцерогени.
2. Намалување на крвниот притисок, инхибиција на срцевиот мускул.
апликација
1. Фармацевтски производи
2. Регенератор на кожа
Опис за екстракт од Ageratum Conyzoides
Ageratum conyzoides Linn (Asteraceae), тропско растение кое е многу застапено во Западна Африка и некои делови од Азија и Јужна Америка, се користи за лекување на воспалителни нарушувања. Во Бразил, чаевите направени од A. conyzoides L. се користат како антиинфламаторни, аналгетски и антидијареични агенси.
Екстрактот од Ageratum Conyzoides се користи како антиинфламаторно, аналгетско и антидијареично средство. Како лековито растение, Ageratum conyzoides е широко користен од многу традиционални култури, против дизентерија и дијареа.

Ве молимево кое било време ако ве интересираЕкстракт од Ageratum Conyzoides.
Ако сакате да знаете заЕкстракт од Ageratum Conyzoidesцена, ве молиме јавете се на нашата телефонска линија за услуги на клиенти +86 592 5365887 или испратете ја е-поштата на.

нашата фабрика

Добредојдовте да не контактирате

Искрено ги поздравуваме пријателите од целиот свет да не контактираат. По испраќањето на Интернет-истрага, ќе ви одговориме што е можно поскоро. Доколку не добиете никаков одговор на време, јавете ни се.

Ние сме посветени на исполнување на уникатните потреби на клиентите, обезбедувајќи сеопфатна и професионална услуга, уживајќи добра репутација кај нашите деловни партнери и клиенти за високо квалитетни производи, одлични услуги по продажбата, конкурентни цени и брза испорака.

Побарајте понуда од нас на интернет

Нашиот директор за продажба

Стивен Лин
Стивен Лин

WhatsApp / QQ / Skype / Mob: +86 13696950872

Нашиот менаџер за продажба на VP има над 25 години искуство во управувањето во сите лидерски улоги.

Естела Зенг
Естела Зенг

WhatsApp / QQ / Skype / Mob: +86 18965157632

Естела Зенг е одговорна за целата генерација на олово, услуги на клиенти и маркетинг операции.

Естела Зенг
Сири Тгли

WhatsApp / QQ / Skype / Mob: +86 19859184872

Хелен е одговорна за глобалната продажба, услугата и проширувањето на каналите на европскиот пазар.

Дејзи Даи
Дејзи Даи

WhatsApp / QQ / Skype / Mob: +86 18965162351

Дејзи Даи е одговорна за глобалната продажба, услугата и проширувањето на каналите на европскиот пазар.

културата во компанијата

Нашата ориентација:
Снабдување со безбедни и ефикасни состојки и формули за козметички и нутриционистички производи.

Нашата мисија:
Нудење на најдобар дизајн на производи на клиенти со природни и висококвалитетни суровини.

Нашите вредности:
Професијазаискреност,добитнасоработка

Вие исто така може да ве пресекуваат овие производи.